به ایران ساپلیمنت خوش اومدین

مکمل های چربی‌ سوز

خانه » بلاگ ایران ساپ » مکمل های چربی‌ سوز
چربی سوز گلوریا- قرص لاغری گلوریا-مکمل چربی سوزی

مکمل های چربی‌ سوز

مکمل‌ های چربی‌ سوز یکی از محصولات محبوب در صنعت تناسب اندام و کاهش وزن است. این مکمل‌ها ادعا می‌کنند که باعث افزایش سرعت متابولیسم، افزایش سطح انرژی و کاهش چربی بدن می‌شوند. این محصولات از موادی مانند کافئین، گرین تی، کانژوژیان، کلا، ل-کارنیتین، کرومیوم و غیره تشکیل شده‌اند که به نظر می‌رسد اثرات متفاوتی بر روی سوخت و ساز بدن دارند.
به طور کلی، استفاده از مکمل‌های چربی‌سوز برای کاهش وزن باید با دقت و توجه به موارد احتمالی و تعداد زیادی از تحقیقات و نظرات متخصصان صورت گیرد. در صورتی که شما قصد استفاده از این محصولات را دارید، بهتر است با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید تا از میزان مناسب و اثربخشی آنها برای شما مطمئن شوید.

 آیا واقعا مکمل های چربی سوز موثر هستند؟

مکمل های چربی سوز یکی از محصولاتی هستند که به عنوان روشی برای کمک به افراد در کاهش وزن مطرح شده اند. این مکمل ها ادعا می کنند که با افزایش سطح متابولیسم و چربی سوزی بدن، به کاهش وزن کمک می کنند.
برخی از تحقیقات نشان داده است که برخی از مکمل های چربی سوز می توانند در کاهش وزن کمک کنند، اما این تاثیر ممکن است بسیار کم و یا موقت باشد. علاوه بر این، برخی از این مکمل ها ممکن است دارای اثرات جانبی مخرب باشند و حتی ممکن است با داروهای دیگر تداخل داشته باشند. بنابراین، قبل از استفاده از هر گونه مکمل چربی سوز، بهتر است با یک پزشک مشورت کنید.
در کل، تنها استفاده از مکمل های چربی سوز به تنهایی کافی نیست و باید با تغییرات در رژیم غذایی و فعالیت بدنی ترکیب شود. به عنوان مثال، مصرف مکمل های چربی سوز همراه با ورزش و تمرین منظم می تواند به کاهش وزن کمک کند، اما تنها با مصرف مکمل ها انتظار کاهش وزن قابل توجهی نداشته باشید.

مکمل چربی سوز در بازار

انواع متنوعی از مکمل چربی سوز در بازار موجود هستند و اینگونه ادعا می شود که این مکملها چربی های مازاد بدن را از بین می بردند. مکمل چربی سوز مکملی است که فروش آن بدون نسخه پزشک آزاد است و به شکل پودر، کپسول و یا قرص به فروش می رسد. این محصولات برای بدن مفید هستند اما بهتر است بدانید تمامی افراد نمی توانند از آنها استفاده کنند.

مکمل چربی سوز برای بالا بردن روند متابولیک بدن طراحی شده است و تقریبا در تمامی مواقع متابولیسم بدن را بالا نگاه می دارد. برخی از مکملها ادعا می کنند که بدون نیاز به رژیم غذایی مناسب و ورزش و تنها با استفاده از مکمل چربی سوز می توانید وزن خود را کاهش دهید. اما باید بدانید این حرفها فریبی بیش نیستند.

قبل از استفاده از مکمل چربی سوز باید مواد تشکیل دهنده آن را به دقت بررسی کنید. این مواد باید طبیعی و ایمن باشند. اگر در مورد ماده ای تردید دارید بهتر است از پزشک یا داروساز مشورت بگیرید. مواد به کار رفته در مواد چربی سوز اگر موادی بی کیفیت ویا ممنوعه باشند به سلامتی بدن از جمله کلیه ها آسیبهای جدی وارد می کنند.

مکمل چربی سوز طبیعی به تنظیم غده تیروید کمک می کند!

غده تیروئید غده بسیار مهمی در بدن است و هورمون هایی را ترشح می کند که برای حفظ کارکرد روند متابولیسم در تمامی ارگانهای بدن ضروری هستند. دو هورمون بسیار مهم که توسط غده تیروید ترشح می شوند به نام های زیر هستند:

 1. the T3 or Triiodothyronineand
 2. T4 or Tetraiodothyronine

مکمل چربی سوز طبیعی ذخایر این هورمونها را در بدن تنظیم می کند و متابولیسم کند بدن را اصلاح می کند.

مکمل چربی سوز جلوی اشتها را می گیرد!

یکی از ویژگیهای چشم‌گیر مکمل چربی سوز این است که جلوی اشتها را می گیرد. در نتیجه میزان کالری مصرفی در طول روز کاهش پیدا می کند و همین امر سبب کاهش وزن می شود. این ویژگی، مهم ترین ویژگی است که افراد را برای کاهش وزن به سمت استفاده از مکمل چربی سوز می کشاند.

مکمل چربی سوز «هودیا»

مکمل چربی سوز «هودیا» در بین مردم بسیار محبوب است. زیرا در آفریقای کهن این گیاه در طی شکارهای طولانی مدت به دست می آمد و وقتی غذا کمیاب بود مصرف این گیاه به مردم کمک می کرد تا دیگر احساس گرسنگی نکنند.

همچنین مکملهای چربی سوز به افراد کمک می کنند تا اشتهای خود را برای خوردن غذا مدیریت کنند. در واقع وقتی صحبت از کاهش وزن به میان می آید کنترل هوسهای غذایی بسیار دشوار می شود.

رژیم غذایی

اغلب افرادی که می خواهند وزنشان را کاهش دهند خود را از مصرف کربوهیدراتها و یا گوشت محروم می کنند و همین امر سبب می شود به راحتی وزن از دست بدهند.

محرومیت از نوع خاصی از غذا سبب به وجود آمدن هوسهای غذایی می شود. وقتی به کسی گفته می شود این غذا جز غذاهای ممنوعه است تمایلش به استفاده از آن غذا بالاتر می رود.

معمولا افراد بعد از خوردن غذاهای ممنوعه احساس گناه می کنند و همین امر روند کاهش وزن را برای آنها بسیار طاقت فرسا می کند.

مکمل چربی سوز با کاهش اشتها، هوس های غذایی را کنترل می کند و  کاهش وزن  را برای شما به تجربه ای خوشایند تبدیل می کند.

مکمل چربی سوز از جذب کربوهیدارتها  جلوگیری به عمل می آورد!

این مکمل چربی سوز اثرات منفی کربوهیدارتها را در بدن از بین می برد. این مکمل دارای موادی است که از ترشح آنزیم هایی که به هضم کربوهیدرات ها در بدن کمک می کنند، جلوگیری به عمل می آورد. در نتیجه این مواد دیگر در بدن جذب  نمی‌شوند.

مکمل چربی سوز جذب برخی از کربوهیدراتها را که در حالت عادی جذب بدن می شوند، مسدود می کند سپس این مواد را بدون آنکه در بدن هضم شوند از بدن خارج می کند. بهتر است بدانید کربوهیدرات ها مهم ترین موادی هستند که سبب افزایش وزن و توده چربی می شوند و نتایج بدی بر سلامتی دارند.

این مکمل جذب چربی را در بدن مسدود می کند!

مکمل چربی سوز در رابطه با جذب چربی دقیقا به همان روشی عمل می کند که در رابطه با کربوهیدراتها عمکل می کند. مواد موجود در این مکمل جذب چربی غذا را در بدن مسدود می کنند و همین امر سبب می شود کالری که وارد بدن می شود کاهش یابد.

اغلب مکملهای چربی سوز شامل ماده ای به نام چیتوسان هستند. این ماده چربی را جذب می کند و از ذخیره شدن آن در بدن جلوگیری به عمل می آورد.

چیتوسان ماده ای بسیار بحث برانگیز است زیرا این ماده مانع جذب ویتامین ها و مواد مغذی ضروری در بدن می شود. مسئله دیگری که در رابطه با مکمل چربی سوز مطرح است خاصیت ملین بودن آن است.

افرادی که از این مکمل استفاده می کنند دایما باید به سرویس بهداشتی مراجعه کنند. بیشتر مواقع این حالت ناگهانی رخ می دهد و پزشکان به افرادی که از این مکمل چربی سوز استفاده می کنند پیشنهاد می دهند که خود را پوشک کنند تا مشکل خاصی برای آنها رخ ندهد.

مخصوصا اگر فرد غذای چربی مصرف کند این اتفاق با شدت بیشتری رخ می دهد. همین امر ممکن است مشکلاتی را برای افرادی به وجود بیاورد که سر کار می روند.

مکمل چربی سوز ترشح هورمون کورتیسول را مسدود می کند!

کورتیزول هورمونی است که در لحظات پرتنش در بدن فرد ترشح می شود. ترشح هورمون کورتیزول در بدن برای افرادی که از رژیم غذایی چربی سوز پیروی می کنند مانند کابوس شبانه است. این هورمون بر میزان جذب چربی در بدن اثر می گذارد. مکمل چربی سوز به بدن کمک می کند از ترشح هورمون کورتیزول جلوگیری به عمل آورد و از بدن در برابر عوارض ترشح این هورمون محافطت می کند.

عوارض جانبی استفاده از این مکمل کدامند؟

مکمل چربی سوز مانند هر مکمل دیگری داری عوارض جانبی است. شایع ترین عوارض مکمل چربی سوز به شرح زیر هستند:

 • ضربان قلب نامنظم و افزایش تپش قلب
 • افزایش سطوح انرژی
 • افزایش بیش فعالی
 • کاهش قند خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2
 • خستگی مفرط
 • آسیب به دندانها و لثه ها
 • به وجود آمدن سنگ صفرا
 • آسیب به کبد
 • نوسانات خلقی
 • تپش قلب نا منظم
 • خشکی دهان
 • واکنش آلرژیک
 • احساس لرزش

عوارض جانبی مکمل چربی سوز اغلب به دلیل وجود محرکهای خاص در این مکمل رخ می دهند. اگر از بیماری خاصی رنج می برید و یا به مشکلات قلبی مبتلا هستید بهتر است قبل از استفاده از این مکمل با پزشک صحبت کنید.

 

ملاحظاتی که در مصرف مکمل چربی سوز باید در نظر داشته باشید!

بهترین مکمل چربی سوز مکملی است که حاوی مواد متنوعی باشد که چربی سوزی را به طور ایمن در بدن انجام دهد و چربی مازاد بدن را از بین ببرد و اثرات منفی بر سلامتی نداشته باشد.

برخی از این مکملها متابولیسم بدن را بالا می برند و برخی جذب چربی را در بدن  مسدود می کنند. انواع مکمل چربی سوز طبیعی و شیمیایی در بازار موجود هستند که شما می توانید با توجه به نیاز خود خریداری کنید.

بهتر است قبل از خرید هر مکمل مواد تشکیل دهنده آن را به دقت بررسی کنید. روش مصرف را به خوبی مطالعه کنید و طبق دستور العمل پیش بروید. بهتر است بدانید ورزش را نباید کنار بگذارید و استفاده از این مکمل در کنار ورزش بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت.

برای تهیه مکمل چربی سوز به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه انواع مکمل غذایی و رژیمی مانند قرص لاغری و کاهش وزن ، قرص و مکمل های چربی سوز می توانید به سایت ایران ساپلیمنت مراجعه کنید.

ایران ساپلیمنت- بهترین مکمل بدن سازی
نوشته قبلی

بهترین مکمل های عضله سازی

نوشته بعدی

مکمل پمپ چیست؟

مکمل پمپ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟ تماس بگیرید

همکاران ما در مرکز مشاوره ایران ساپلیمنت  24 ساعته پاسخگوی سوالات شما هستند.

فروشگاه اینترنتی مکمل های بدنسازی ایران ساپلیمنت

ایران ساپلیمنت وارد کننده مکمل های ورزشی از بهترین برند های جهانی 

به ما سر بزنید

تهران نارمک

پشتیبانی 24 ساعته

09122206211

مطمئن بخرید

تمام حقوق این سایت تعلق به شرکت باتاب رسام پارس تغذیه میباشد.طراحی شده توسط  دیجیتارگتینگ.

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید