به ایران ساپلیمنت خوش اومدین

تشخیص گینر اصلی از تقلبی

خانه » بلاگ ایران ساپ » تشخیص گینر اصلی از تقلبی
تشخیص گینر اصلی از تقلبی

حتما برای شما هم پیش آمده است که برای خرید یک مکمل کلی هزینه کردید و در نهایت متوجه شوید این محصول اورجینال نیست و نمی تواند مزایایی که به دنبالش بودید را برایتان فراهم کند.

تشخیص مکمل‌های اورجینال از فیک اهمیت زیادی دارد زیرا مصرف مکمل‌های تقلبی می‌تواند عوارض جدی برای سلامتی شما داشته باشد. مکمل‌های تقلبی ممکن است شامل مواد ناسالم یا مواد ممنوعه باشند که می‌توانند به بدن شما آسیب بزنند. علاوه بر این، مصرف مکمل‌های تقلبی ممکن است به مانع تحقق اهداف ورزشی شما شود و به جای افزایش عضلات یا بهبود عملکرد ورزشی، ممکن است به شما آسیب وارد کند.

همانقدر که درست انجام دادن این فعالیت‌ها، می‌تواند افزایش سلامتی و ورزیدگی بدن را برای ما به ارمغان بیاورد، انتخاب‌های نادرست مانند مربیانی غیر حرفه‌ای یا استفاده از مکمل های تقلی، نه تنها شما را به هدف از پیش تعیین شده‌تان نخواهد رساند بلکه می‌تواند عواقب زیان‌بار جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

تشخیص مکمل گینر اورجینال از تقلبی

استفاده از مکمل‌های بدنسازی، به ویژه مکمل‌های پروتئینی و گینرها، در ورزشکاران رایج است. اما تولید نمونه های تقلی از این مکمل‌ها باعث خطرات برای سلامتی ورزشکاران شده است، بنابراین باید از مکمل‌های اصلی استفاده کرد تا اثرات مخربی بر بدن ایجاد نشود.

تشخیص گینر اصل از تقلبی برای ورزشکارانی که به تازگی شروع به استفاده از مکمل های ورزشی کرده اند کار آسانی نیست. در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و ببینیم به کمک چه روش هایی می توانیم گینرهای اورجینال را از فیک تشخیص دهیم. در این مقاله به روش‌های تشخیص مکمل‌های اصلی از تقلبی می‌پردازیم. اما در ابتدا درمورد اینکه گینر چیست و چه مزایایی برای بدن ما دارد، می‌پردازیم:

 

 

مکمل گینر اورجینال

گینر چیست و چه مزایایی برای ما دارد؟

مکمل گینر (Gainer) یک نوع مکمل مخصوص ورزشی است و در میان مکمل های ورزشی مختلفی که در بازار به فروش می‌رسد گینر محبوبیت زیادی دارد. گینر طراحی شده است منظور افزایش وزن، افزایش حجم عضلات و افزایش انرژی برای ورزشکاران و بدنسازان. این مکمل‌ها معمولاً شامل مخلوطی از پروتئین، کربوهیدرات و گاهی اوقات چربی‌های سالم هستند.

این محصولات معمولاً کالری بالایی دارند و قادرند عضله سازی را سرعت ببخشند. اگر جزء افرادی هستید که سخت وزن اضافه می کنید استفاده از گینرها یک انتخاب عالی برایتان خواهد بود. این تنها مزیت گینر نیست. استفاده از گینرها بعد از تمرین به طور قابل توجهی به ما در بازسازی (به لطف کربوهیدرات ها) کمک می‌کند، بنابراین می‌توان آنها را در رژیم غذایی ورزشکاران قدرتی و استقامتی استفاده کرد.

بنابراین؛ مکمل گینر به دلیل حاوی کربوهیدرات و پروتئین با نسبت‌های بالا، برای افرادی که در گرفتن وزن یا افزایش حجم عضلات مشکل دارند، مفید است. با استفاده از مکمل گینر، ورزشکاران می‌توانند سریع‌تر انرژی بگیرند، عضلات خود را مغذی کنند و پس از تمرینات بازسازی بهتری داشته باشند.

روش های تشخیص گینر اورجینال از تقلبی

تشخیص مکمل گینر اصل و تقلبی ممکن است تنها با عدم داشتن اثرات مورد انتظار ممکن باشد. بنابراین، اصل مهمی برای خرید یک مکمل اورجینال و با کیفیت در نظر داشته باشید؛ اجتناب از خریدن مکمل‌های پروتئینی و گینرها با قیمت‌های بسیار پایین است. باید بدانید که ارزانی بیش از حد یک محصول غیر عادی بوده و احتمال تقلبی بودن آن را افزایش می‌دهد. این محصولات معمولا مواد ظاهرا مشابه‌ی هستند که توسط افراد سودجو تنها بسته بندی شده و روانه بازار می‌شوند.

همانطور که قبلاً هم گفتیم تشخیص مکمل های اورجینال از فیک حتی برای افراد حرفه ای هم می تواند دشوار باشد چه برسد به افرادی که تازه تمرینات ورزشی خود را آغاز کرده اند. در ادامه چندین روش را با هم مرور می کنیم که آشنایی با آن ها روند تشخیص گینرهای اورجینال از فیک را برایتان ساده تر می کند.

بررسی برچسب روی محصولات

برای خرید مکمل ورزشی، ابتدا باید برچسب محصول را بررسی کنید تا از اصالت آن مطمئن شوید. اشکالاتی مانند فونت عجیب، املای اشتباه و تغییر رنگ ممکن است نشان دهنده فیک بودن محصول باشند. تحقیق و بررسی دقیق برچسب می تواند به شناسایی محصول اصلی کمک کند.

با کمی تحقیق و بررسی می توانید در همین گام اول فیک یا اصل بودن گینر را تشخیص دهید. هر چند بیشتر شرکت های تولیدکننده مکمل فیک تلاش می کنند به بهترین شکل ممکن از روی برند اصل کپی کنند اما باز هم خطایی بر روی برچسب وجود خواهد داشت. خوب به برچسب نگاه کنید.

بررسی بارکد

بیشتر مکمل های ورزشی بر روی خود بارکدهایی دارند که به وب سایت شرکت اصلی وصل می شوند و اطلاعات بیشتری درباره محصول در اختیار شما قرار می دهند. اگر به دنبال تشخیص گینر اصل از تقلبی هستید یک اپلیکیشن بارکدخوان بر روی گوشی می تواند بهترین انتخاب برایتان باشد. به کمک این اپلیکیشن می توانید مطمئن شوید محصولی که خریداری کرده اید اصل است.

 

وجود هولوگرام بر روی بسته بندی گینر

 

وجود هولوگرام بر روی بسته بندی گینر

بیشتر گینرهای محبوبی که در بازار به فروش می رسند هولوگرام سه بعدی بر روی خود دارند که کپی کردن از روی آن ها کمی دشوار است. اگر می خواهید محصولات اصل را از فیک تشخیص دهید به سایت شرکت تولید کننده بروید و هولوگرام شان را بررسی کنید. حالا هولوگرام روی بسته بندی را با چیزی که دیده اید مقایسه کنید.

بررسی مهر

در صورتی که مکمل‌های سلامت در بطری باشند، بررسی کنید که مهر در طرف داخلی درپوش باشد. مهر باید به یکنواختی به بطری متصل شده باشد. در صورتی که مکمل‌های پروتئینی مورد بررسی باشند، بهتر است محصولات در بسته‌بندی‌های دوز تکی را انتخاب کنید که امکان شکستن مهر وجود نداشته نباشد.

بررسی بسته بندی محصول

همانطور که در بخش‌های قبلی مقاله هم گفتیم ما روش‌های مختلفی برای تشخیص گینر اصل از تقلبی داریم. یکی از ساده ترین گزینه بررسی بسته بندی محصول است. زمانی که بسته بندی یا همان پکیج محصول را بررسی می‌کنید باید به کیفیت آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. آیا بسته بندی محصول با مواد باکیفیت انجام شده است؟ بهتر است بدانید که بیشتر شرکت هایی که محصولات فیک و تقلبی تولید می‌کنند از مواد تشکیل دهنده بی کیفیت برای تولید بسته بندی بهره می‌برند و همین امر ظاهر بدی به محصول می‌دهد. پس این روش هم می تواند شما را در تشخیص محصولات اصل از تقلبی یاری کند.

کیفیت عناصر چاپ شده بر روی محصول

برندهای فیک زمان زیادی برای طراحی و بسته بندی محصولات اختصاص نمی‌دهند. همین نکته ساده به شما کمک می کند به راحتی مکمل‌هایی که اصل نیستند را شناسایی کنید. برای تشخیص محصولات اصل از تقلبی، بررسی بسته بندی محصول اهمیت دارد. استفاده از مواد باکیفیت در بسته بندی نشان دهنده محصول اصلی است.

پلمپ و درب محصول

یکی دیگر از نشانه هایی که می تواند به شما کمک کند گینر اصل را تشخیص دهید پلمپ محصول است. باید از کیفیت پلمپ اطمینان حاصل کنید. در بعضی از موارد حتی قطعه پلمپ وجود ندارد. همچنین برای تشخیص مکمل گینر اصل از تقلبی باید از شل نبودن درپوش و قطعه پلمپ اطمینان مطمپن شوید. گاهی از اوقات برندهای فیک حتی به خودشان زحمت نمی‌دهند درب محصول و پلمپ آن را به درستی سر جای خود قرار دهند. زمانی که محصول را باز می‌کنید با یک بسته بندی ضعیف و بدون پلمپ روبرو می‌شوید که به شما هشدار می‌دهد. شل بودن درب، نبود پلمپ مناسب و نبود نشان مناسب برند تولید کننده نشانه تقلبی بودن گینری است که خریداری کرده‌اید.

بنابراین شناسایی گینر اصل از تقلبی از طریق پلمپ محصول، شل بودن درب و عدم وجود قطعه پلمپ ممکن است. برندهای تقلبی ممکن است برای پنهان کردن اصالت محصول از بسته بندی ضعیف و عدم پلمپ استفاده کنند.

 

پلمپ و درب محصول

 

بررسی گواهی‌نامه‌ها

برای محصولات تغذیه‌ای و مکمل سلامت می‌توان از گواهی‌نامه‌های جهانی مختلفی مانند Informed Sports، NSF و Labdoor استفاده کرد که نشان می‌دهند محصولات ارزش استانداردهای خود را دارند. به عنوان مثال، Informed Sports محصولات را برای عدم حاوی مواد ممنوعه تست می‌کند.

بررسی مواد تشکیل‌دهنده

محصولات سلامتی و مکمل های اورجینال در بازار معمولاً شامل مواد تجاری با دوزهای بالینی و علمی است که بر روی بسته‌بندی محصولات نیز نام تجاری آن‌ها ذکر شده است. مانند AstaReal® Astaxanthin، KSM 66® Ashwagandha، Megashine-O® Flaxseed Oil، Aquamin® Magnesium، BioSolve™ Curcumin، EVNol Suprabio™ Tocotrienol و غیره.

تشخیص گینر اصل از تقلبی به کمک طعم و بوی محصول

با بو و طعم مکمل ها می توان تشخیص داد که آیا اصلی هستند یا تقلبی. مکمل های اصلی بافت یکنواخت و قابل حل شدن دارند، در حالی که محصولات تقلبی دانه های غیر یکنواختی دارند و ممکن است بوی بدی داشته باشند. افرادی که حرفه ای هستند راحت تر می توانند از این شیوه استفاده کنند چون بارها مکمل های مختلف را امتحان کرده اند و با طعم و بافت مکمل های اصل آشنا هستند. مکمل های اورجینال بافت یکنواخت و قابل حل شدن دارند، در حالی که مکمل های تقلبی دانه های غیر یکنواختی دارند و ممکن است بوی نامطبوعی داشته باشند.

 

تشخیص گینر اصل از تقلبی به کمک طعم و بوی محصول

 

وجود ناخالصی در محصول

یکی دیگر از راه هایی که می توانید گینر اصل را از تقلبی تشخیص دهید وجود ناخالصی در محصولی است که خریداری کرده اید. شاید در ابتدا به نظر احمقانه برسد، اما واقعیت این است که بسیاری از مکمل‌های پروتئینی و گینرهای تقلبی و غیر اصل، دارای ناخلاصی‌های بی‌سابقه‌ای هستند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که قطعه‌های چوب یا پلاستیک برخی از اجزای این محصولات تقلبی را تشکیل می‌دهند. حتی دانه‌های شن و ماسه نیز در ترکیب مکمل‌های غیر اصل یافته شده‌اند. بنابراین، باید به یک دست بودن مکمل گینر اصل اهمیت داد و این مورد برای شما به عنوان یک نشانه مشخص باشد.

تشخیص گینر اصلی از فیک با بررسی قیمت محصول

بررسی قیمت محصول

همانطور که در ابتدای مقاله بیان شد بیشتر مکمل های فیک تفاوت قیمت زیادی با مکمل های اورجینال دارند و همین امر باعث می شود افراد به سمت خرید این محصولات سوق پیدا کنند. برای اطلاع از قیمت گینر اورجینال، از کمپانی محصول یا همینطور می‌توانید از سایت ایران ساپ از قیمت مکمل اورجینال مطلع شوید و  اگر احساس کردید مکملی که در حال خرید آن هستید تفاوت قیمت زیادی با منبع معتبر دارد، به فیک بودن آن شک کنید.

بروز عوارض جانبی با مصرف گینرهای فیک

گینرهای فیک به گونه ای طراحی و تولید نشده اند که بتوانند حجم عضلات شما را افزایش دهند یا افزایش وزن را به شیوه ای اصولی و درست تضمین کنند. معمولا این گینرها از مواد تشکیل دهنده بی کیفیت و گاه مضر ساخته می شوند و همین امر باعث می شود مصرف آن ها عوارض جانبی عجیب و غریبی برایتان به همراه داشته باشد. اگر بعد از مصرف محصولی با عوارض جانبی خاصی روبرو شدید که سایت سازنده محصول اصل اشاره ای به این عوارض نداشته، به فیک بودن مکمل باید شک کنید.

بنابراین؛ گینرهای فیک، اغلب از مواد بی کیفیت و مضر تشکیل شده اند و ممکن است عوارض جانبی ناخواسته داشته باشند. بنابراین، در صورت بوجود آنها باید به واقعی بودن مکمل شک کرد.

حل شوندگی نامناسب

گینرهای اصل به گونه ای طراحی و تولید می شوند که به راحتی در مایعات قابل حل اند. در مقابل گینرهای تقلبی به دلیل ناخالصی ها و مواد تشکیل دهنده بی کیفیتی که در خود دارند به راحتی در مایعات حل نمی شوند و بافت جالبی هم ندارند.

چگونه در سریع‌ترین زمان، مکمل های اورجینال را از فیک تشخیص دهیم؟

ترکیب‌پذیری: پودر پروتئین جعلی با آب به راحتی مخلوط نمی‌شود.
طعم: طعم پودرهای گینر تقلبی در طول زمان تغییر می‌کند و یکنواخت نیست.
بسته‌بندی: در صورت اصالت محصول، تمام اطلاعات صحیح بر روی بسته بندی نمایش داده خواهد شد.

 

عکس مکمل گینر، تشخیص گینر اصلی از تقلبی

چند مورد از مکمل‌های اصلی و فیک به تشخیص متخصصان رشته ورزشی را در عکس‌های زیر را مشاهده ‌خواهید کرد:

 

عکس مکمل گینر، تشخیص گینر اصل و تقلبی

 

برای تشخیص کراتین اصلی از تقلبی مقالات دیگر سایت ایران ساپلیمنت را مشاهده کنید.

سخن نهایی

در این مقاله سعی داشتیم روش های مختلفی که برای تشخیص گینرهای اصل از تقلبی وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم. از آنجایی که گینرها بین ورزشکاران بسیار محبوب هستند و به طور مداوم خریداری می‌شوند، شناخت روش های صحیح برای تشخیص محصول اصلی از تقلبی بسیار جذاب است.

برای خرید مکمل های اورجینال و درجه1 مستقیماً از کمپانی محصول خرید کنید یا می‌توانید از وب سایت رسمی ایران ساپلیمنت ثبت سفارش کنید. در این صورت، هزینه های شما صرف نخواهد شد و همچنین از عوارض جانبی که ممکن است بر سلامتی شما تأثیر بگذارد، جلوگیری خواهد شد. اگر روش دیگری برای شناسایی گینرهای اصل از جعلی دارید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

تشخیص مکمل گلوتامین اورجینال از تقلبی
نوشته قبلی

تشخیص مکمل گلوتامین اورجینال از تقلبی

نوشته بعدی

مکمل های بدنسازی مناسب برای مبتدیان

مکمل بدنساز مبتدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟ تماس بگیرید

همکاران ما در مرکز مشاوره ایران ساپلیمنت  24 ساعته پاسخگوی سوالات شما هستند.

فروشگاه اینترنتی مکمل های بدنسازی ایران ساپلیمنت

ایران ساپلیمنت وارد کننده مکمل های ورزشی از بهترین برند های جهانی 

به ما سر بزنید

تهران نارمک

پشتیبانی 24 ساعته

09122206211

مطمئن بخرید

تمام حقوق این سایت تعلق به شرکت باتاب رسام پارس تغذیه میباشد.طراحی شده توسط  دیجیتارگتینگ.

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید