به ایران ساپلیمنت خوش اومدین

مکمل های بدنسازی مناسب برای مبتدیان

خانه » بلاگ ایران ساپ » مکمل های بدنسازی مناسب برای مبتدیان
مکمل بدنساز مبتدی

مکمل های بدنسازی مناسب برای مبتدیان: فرقی نمی‌کند یک ورزشکار باتجربه باشید یا کاملا مبتدی، در هر صورت اگر بخواهید تناسب اندام خود را بهبود بخشید باید چند نکته را مد نظر قرار دهید.

 • اول اینکه در تمرینات خود پشتکار لازم را داشته و هوشمندانه عمل کنید.
 • دوم اینکه اهمیت دادن به رژیم غذایی را فراموش نکنید.

 

مکمل های بدنسازی مناسب برای مبتدیان- ایران ساپلیمنت

 

چرا مکمل بدنسازی استفاده کنیم ؟

افراد معمولا به دلایل مختلفی به سراغ مصرف مکمل‌های ورزشی می‌روند. هنگامی‌که ورزش را به صورت حرفه‌ای شروع می‌کنید، سوخت و ساز بدن شما تغییر می‌کند. فعالیت‌های بدنی شدید ممکن است به تحلیل عضلانی منجر شود. در این موارد یکی از بهترین راهکارها استفاده از مکمل بدنسازی است. اما فواید استفاده از مکمل بدنسازی به همینجا ختم نمی‌شود. این محصول پرطرفدار خواص دیگری نیز دارد که ممکن است افراد را ترغیب به استفاده نماید. از جمله فواید مکمل ورزشی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 • ارتقاء سلامت عمومی بدن و تقویت سیستم ایمنی
 • کمک به افزایش حجم توده عضلانی
 • تنظیم متابولیسم بدن
 • کمک به کاهش یا افزایش وزن
 • موثر در تولید انرژی
 • بهبود قدرت بدنی و عملکرد ورزشی
 • تسریع ریکاوری

مکمل های بدنسازی مناسب برای مبتدیان

معمولا زمانی که افراد برای اولین بار بدنسازی را شروع می‌کنند، به طرز چشمگیری مشتاق و در عین حال بی حوصله برای دست یافتن به اندام ایده‌آل خود هستند. آن‌ها می‌خواهند هر چه زودتر به نتیجه دلخواه خود برسند و برای همین بیشتر به مصرف مکمل بدنسازی، که تنوع زیادی هم دارند، روی می‌آورند.

وقتی طبق برنامه تمرینی منظم پیش میرید، رژیم غذایی رو رعایت میکنید و بر روی 7 تا 9 ساعت خواب تمرکز کرده اید. همه چیز عالی به نظر می رسد، اما شما احساس می کنید که اون نتیجه ای که میخواهید رو نمیگیرید. این جایی است که مکمل‌ها وارد می‌شوند. مکمل‌ها راهی عالی برای بهبود زندگی تناسب اندام فعلی شما و پر کردن شکاف‌های تغذیه‌ای هستند. استفاده از کمی کمک اضافی در برنامه روزانه می تواند به افزایش سطح انرژی، محافظت از سیستم ایمنی بدن و افزایش توانایی شما برای افزایش عضله کمک کند. تنها مشکل زمانی پیش می‌آید که متوجه می‌شوید چقدر انواع مختلف مکمل‌ها وجود دارد. ممکن است بسیار زیاد باشد، ایران ساپلیمنت این جاست تا به شما کمک کند، لزومی ندارد لیست تمام مکمل های موجود در بازار را بررسی کنید تا متوجه شوید که کدام یک ارزش هزینه کردن دارد.

بهترین مکمل بدنسازی برای مبتدیان مکمل هایی هستند که نه تنها انرژی مورد نیاز افرادی مبتدی را تامین می‌کنند بلکه در عضله سازی هم به آنها کمک می‌کنند.

انتخاب مکمل بدن سازی

واضح است که نیاز بدن شما به مواد مغذی در درجه اول باید با مصرف مواد غذایی تامین شود اما برای اینکه پیشرفت خود را در عملکرد ورزشی سرعت بخشید می‌توانید از انواع مکمل بدنسازی نیز کمک بگیرید. اگر در ورزش حرفه‌ای تازه‌کار هستید، تا به حال فکر کرده‌اید که بهترین مکمل های بدنسازی برای شروع فعالیت شما کدام مکمل‌ها می‌توانند باشند؟ در ادامه ما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین مکمل ورزشی را برای خود انتخاب نمایید.

 

انتخاب مکمل بدنسازی با توجه به تیپ بدنی

 

انتخاب مکمل بدنسازی با توجه به تیپ بدنی

شکل و سایز بدن در افراد مختلف متفاوت است. انتخاب مکمل بدنسازی باید بر اساس تیپ بدنی و هدف از بدنسازی صورت گیرد. به طور کلی ۳ نوع تیپ بدنی داریم:

 • اکتومورف: بدن لاغر و ظریف
 • مزومورف: بدن متراکم و عضلانی
 • اندومورف: بدن چاق با چربی بالا

ابتدا باید ببینید شما در کدام دسته قرار می‌گیرید و چه هدفی را از ورزش دنبال می‌کنید؛ سپس می‌توانید مکمل مورد نظر خود را با توجه به مطالبی که در ادامه ذکر می‌شود، انتخاب نمایید.

بهترین مکمل های بدنسازی برای شروع

با در نظر گرفتن تیپ بدنی خود به موارد زیر دقت کنید:

مکمل های بدنسازی برای اکتومورف های مبتدی

گفتیم که به افراد لاغر که بدنی ظریف دارند، اکتومورف گفته می‌شود:

 • این افراد اگر بخواهند به افزایش حجم عضلات خود کمک کنند باید از مکمل گینر، کراتین، آرژنین و آمینو استفاده کنند.
 • اما اگر می‌خواهند در کنار حجم‌دهی به عضلات خود شکمی شش تکه نیز داشته باشند می‌توانند از مکمل پروتئین، BCAA، آرژنین و آمینو بهره بگیرند.
 • افراد اکتومورف جهت عضله‌سازی سریع خود نیز می‌توانند از پروتئین وی 100% و HMB استفاده کنند.

اشخاص با تیپ بدنی اکتومورف می‌توانند دوره حجم و شش تکه شدن عضلات را همزمان با هم داشته باشند اما مدت زمانی که طول می‌کشد تا به این هدف برسند، کمی طولانی است بنابراین بهتر است اول حجم‌دهی عضلات را انجام دهند و بعد به سیکس پک فکر کنند.

 

بهترین مکمل های بدنسازی برای شروع

 

مکمل های بدنسازی برای اندومورف های مبتدی

در افراد اندومورف با ویژگی بدنی چاق مکمل های بدنسازی برای شروع بسیار متفاوت از موارد ذکر شده برای اکتومورف‌ها است. افراد چاق همزمان نمی‌توانند هم لاغر شوند و هم عضلات خود را شش تکه کنند؛ بنابراین اول باید چربی‌سوزی صورت بگیرد و بعد کات. به موارد زیر دقت کنید:

 • افراد اندومورف برای چربی‌سوزی می‌توانند از ال کارنیتین ، لیپوکات، مکمل CLA، فیبر و BCAA استفاده نمایند.
 • در مرحله بعدی به منظور شش تکه شدن عضلات می‌توانند از مکمل پروتئین، BCAA و آرژنین کمک بگیرند.

مکمل های بدنسازی برای مزومورف های مبتدی

چنانچه اشاره کردیم، مزومورف‌ها افرادی با بدن متراکم و عضلانی بوده که نه چاق و نه لاغر به شمار می‌آیند. به طور کلی این افراد را می‌توان از لحاظ تیپ بدنی نرمال به حساب آورد. مزومورف‌ها بهتر است برای شروع تمرینات خود از مکمل پروتئین استفاده کنند. مکمل پروتئین چندین نوع است که کازئین و پروتئین وی معروف‌ترین آنها به شمار می‌آیند.

معرفی مکمل های بدنسازی برای مبتدی ها

با توجه به تیپ بدنی مکمل های بدنسازی برای شروع را مورد بررسی قرار دادیم. در اینجا چند نمونه از مکمل‌هایی را که معمولا همه مبتدیان باید مورد استفاده قرار دهند نیز معرفی می‌کنیم:

مولتی ویتامین

ما بیشتر مصرف مولتی ویتامین های خود را از طریق غذا دریافت می کنیم، اما همیشه به اندازه کافی از هر یک دریافت نمی کنیم. از آنجایی که مصرف واقعی مقدار کافی از هر ویتامین کار سختی است و ممکن است دچار کمبود یکی یا دیگری شویم. این کمبودها می توانند بی سر و صدا پیشرفت باشگاه شما را مختل کند. اطمینان حاصل کنید که تمام پایه های خود را با یک مولتی ویتامین با کیفیت پوشانده اید.

مولتی ویتامین

روغن ماهی

امگا 3 مدت زیادی است که در بازار عرضه شده، اما محبوبیت آن در زمینه سلامت هنوز نسبتا جدید است. به همین دلیل، اهمیت آن در یک سبک زندگی سالم اغلب فراموش یا نادیده گرفته می شود. اجازه ندهید عدم محبوبیت آن باعث شود که مزایای گسترده آن را از دست بدهید. روغن ماهی مقادیر موثری از امگا 3 را فراهم می کند که می تواند به کاهش التهاب، بهبود سلامت مغز و حتی بهبود سلامت قلب کمک کند. این واقعاً مکملی است که همه این کارها را انجام می دهد و به رژیم غذایی و سبک زندگی سالم فعلی شما کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که بدن خود را با بهترین چیزهایی که می تواند دریافت کنید، سوخت رسانی می کنید

 

روغن ماهی

پروتئین

پودر پروتئین تقریباً مترادف با همه چیز بدنسازی  است. شیک های پروتئینی برای ورزشکاران بی شماری مورد استفاده قرار می گیرد. راحتی و کارایی آنها بی نظیر است. پروتئین ها بلوک های سازنده ماهیچه ها هستند که به ترمیم آسیب های ناشی از تمرین کمک می کنند و به آنها کمک می کند بزرگتر و لاغرتر شوند. مصرف پروتئین کافی برای به حداکثر رساندن این فرآیند عضله سازی تنها از منابع سنتی اغلب خسته کننده، پرهزینه و اتلاف وقت است. پودر پروتئین به کاهش همه این مشکلات کمک می کند. مطمئناً یک پروتئین با کیفیت و با طعم خوب به شما کمک می کند تا سطح پروتئین خود را حفظ کنید و برای تمرین بعدی آماده باشید.

 

مکمل های پروتئین

 

کراتین

در بین تمام مکمل های موجود، هیچ مکملی وجود ندارد که به اندازه کراتین مونوهیدرات مورد تحقیق و اعتماد قرار گیرد. کراتین مسئول کمک به ماهیچه های شما در مبارزه با خستگی در باشگاه است و در پایان هر ست یک تکرار بیشتر به شما می دهد. همچنین می تواند به سرعت بخشیدن به روند رشد ماهیچه ها در کوتاه مدت و در طول زمان کمک کند. این به طور طبیعی در برخی از غذاهای ما یافت می شود، اما مکمل کردن آن به بدن شما کمک می کند حداکثر مقدار مورد نیاز خود را برای دسترسی آسان به این فواید دریافت کند. با کراتین بچسبانید تا آن افزایش بیشتر.

 

انواع مدل های کراتین -ایران ساپلیمنت

 

نتیجه

مکمل ها برای تکمیل سبک زندگی تناسب اندام شما وجود دارند. آنها می توانند در زمینه های خاصی کمک کنند و کار شما را مؤثرتر یا پایدارتر کنند. شروع کنید به آزمایش در مورد اینکه بدن شما چگونه به مکمل هایی که در بالا ذکر کردیم پاسخ می دهد و تنها پس از انجام تحقیقات خود به سراغ  مکمل ها بروید. همچنین در سایت ایران ساپلیمنت بهترین مکمل های اورجینال را میتوانید تهیه کنید.

تشخیص گینر اصلی از تقلبی
نوشته قبلی

تشخیص گینر اصلی از تقلبی

نوشته بعدی

همه چیز در مورد عملکرد کراتین در زنان

همه چیز در مورد عملکرد کراتین در زنان- تیران ساپلیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟ تماس بگیرید

همکاران ما در مرکز مشاوره ایران ساپلیمنت  24 ساعته پاسخگوی سوالات شما هستند.

فروشگاه اینترنتی مکمل های بدنسازی ایران ساپلیمنت

ایران ساپلیمنت وارد کننده مکمل های ورزشی از بهترین برند های جهانی 

به ما سر بزنید

تهران نارمک

پشتیبانی 24 ساعته

09122206211

مطمئن بخرید

تمام حقوق این سایت تعلق به شرکت باتاب رسام پارس تغذیه میباشد.طراحی شده توسط  دیجیتارگتینگ.

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید