به ایران ساپلیمنت خوش اومدین

مکمل تست بوستر

خانه » بلاگ ایران ساپ » مکمل تست بوستر
مکمل تست بوستر

مکمل‌های تست بوستر یا تقویت‌کننده تستوسترون، محصولاتی هستند که به منظور افزایش سطح هورمون تستوسترون در بدن استفاده می‌شوند. تستوسترون یک هورمون مهم است که در بدن مردان تولید می‌شود و نقش اساسی در بسیاری از فرایندهای فیزیولوژیکی ایفا می‌کند. این هورمون به عنوان یک استروئید آنابولیک عمل می‌کند و در تنظیم عملکرد عضلات، استخوان‌ها، رشد مو، سطح انرژی و حتی روحیه انسان‌ها نقش دارد.

مصرف مکمل تست بوستر ممکن است برای افرادی که نیاز به افزایش سطح تستوسترون دارند، مفید باشد. این افراد ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند رژیم غذایی نامناسب، استرس، تنبلی فیزیکی یا عوامل سنی، کاهش سطح تستوسترون را تجربه کنند. با این حال، قبل از مصرف هر گونه مکمل تست بوستر، بهتر است که افراد با متخصصان پزشکی مشورت کنند تا از اثرات جانبی و اثرات محتمل مصرف این مکملات آگاه شوند. علاوه بر این، مصرف مکمل تست بوستر باید تحت نظر یک متخصص پزشکی باشد و نباید به صورت خودسرانه انجام شود.

با توجه به اهمیت تستوسترون برای سلامت عمومی، تحقیقات بیشتری در زمینه مکمل‌های تست بوستر و اثرات آنها بر سطح هورمون تستوسترون و همچنین اثرات جانبی آنها انجام می‌شود. این تحقیقات می‌توانند به بهبود روش‌های مصرف و اثربخشی این مکمل‌ها کمک کنند و افراد را از مزایا و معایب مصرف آنها آگاه کنند.

 

مکمل تست بوستر

مکمل های تست بوستر چیست و آیا واقعا کار ساز است؟

تستوسترون بسیاری از عملکردهای ضروری بدن مردان را تامین می کند، حجم عضلات، تقویت حافظه، خلق و خو، عملکرد جنسی و خیلی چیزهای دیگر. با این حال، چه به دلیل اختلالات هورمونی و چه به دلیل جزر و مد طبیعی فرآیند پیری، مردان بزرگسال بیشتری به فکر استفاده از تقویت کننده های تستوسترون برای افزایش سطح تستوسترون خود به محدوده طبیعی هستند.

تست بوستر ها برای سال‌ها به‌طور مرتب مورد استفاده قرار می‌گیرند تا تأثیرات کم تستوسترون را به میزان زیادی جبران کنند. با این حال، برخی از عوارض جانبی برای تقویت کننده های تستوسترون در درمان جایگزینی تستوسترون وجود دارد که قبل از شروع یک برنامه درمانی باید از آنها آگاه باشید.

در اینجا، ما مزایا و معایب تقویت‌کننده‌های تستوسترون را برای شما بررسی می‌کنیم، بنابراین می‌توانید آگاهانه‌ترین انتخاب ممکن را در مورد هر نوع درمان بالقوه هورمونی داشته باشید.

تست بوستر ها چه کاری انجام می دهند؟

درمان جایگزینی تستوسترون شامل استفاده از تقویت کننده های تستوسترون یا تست بوستر برای افزایش سطح تستوسترون مردان به محدوده طبیعی است. اغلب، این مورد توسط افرادی استفاده می شود که سطح  تستوسترون کمتر از حد متوسط دارند، وضعیتی که به عنوان تستوسترون پایین شناخته می شود.

با این حال، می تواند توسط افرادی که سطوح پایین تر از حد نرمال دارند، که به سادگی می خواهند از سطوح قوی تر تستوسترون بهره مند شوند نیز استفاده شود. تقویت کننده های تستوسترون یا تست بوستر مزایای قابل توجهی را به همراه دارند.

افزایش توده عضلانی و عملکرد فیزیکی:

تحقیقات اخیر نشان داده که مکمل تست بوستر ورزشکاران را درکاهش توده چربی و افزایش متناسب توده عضلانی در افراد ورزشکارمرتبط می‌دانند.

خلق و خو و تقویت حافظه:

تستوسترون به شدت با حافظه مردان مرتبط است، تقویت‌کننده‌های تستوسترون اثرات نوتروپیک مثبتی درحافظه مردان ایجاد میکند. و همچنین به کاهش متعاقب تحریک پذیری و خستگی و بهبود خلق و خوی کلی مرتبط است.

کاهش علائم دیابت نوع 2 نیز درمردان:

با مصرف داروهای تقویت کننده تستوسترون، این علائم کاهش می یابد. یک مطالعه توسط تحقیقات اخیر نشان داده که مکمل تست بوسترمنجر به موارد کمتری از مقاومت به انسولین می‌شود که نتایج بسیار بهتری را به همراه دارد و چاقی را کاهش می‌دهد.

قلب و خون سالم تر:

تستوسترون به تولید گلبول های قرمز خون کمک می کند و تستوسترون پایین با بسیاری از مشکلات قلبی عروقی مرتبط است. افزایش سطح تستوسترون به طور مستقیم با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است، اگرچه بهبودها در بهترین حالت حاشیه ای بودند.

تراکم معدنی استخوان بالاتر:

تستوسترون همچنین به طور مستقیم با تراکم استخوان مرتبط است، که اغلب با افزایش سن مردان و کاهش سطح تستوسترون آنها کاهش می یابد. بنابراین، تست بوستر نقش مهمی در کمک به حفظ استخوان‌های قوی در افرادی که آنها را مصرف می‌کنند، ایفا می‌کنند.

تست بوستر در عملکرد جنسی:

مطالعات مربوط به مردانی که از مکمل تست بوستر استفاده کرده بودند نشان داده که تقویت‌کننده‌های تستوسترون به آنها درعملکرد جنسی بالاتر و فعالیت جنسی مکرر آنها مثمر ثمر واقع شد. در حالی که تستوسترون عاملی در اختلال نعوظ است، عوامل روانی و بیماری‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند منجر به این وضعیت شوند.

معایب مکمل تست بوستر

در حالی که تقویت‌کننده‌های تستوسترون می‌توانند به مردان در دستیابی به این مزایا و موارد دیگر کمک کنند، چند نکته وجود دارد که باید قبل از استفاده از تست بوسترها در نظر گرفت.

آکنه. مانند سایر آندروژن ها، تستوسترون می تواند با تحریک بیش از حد غدد چربی در برخی از موارد باعث آکنه شوند. این باعث می‌شود که آنها بیشتر منافذ را مسدود کنند و منجر به آکنه شوند. در نوجوانان، آکنه بیشتر است زیرا تولید تستوسترون زیاد است. تقویت کننده های تستوسترون یا تست بوستر نیز احتمال این را دارند که باعث آکنه شوند.

احتباس آب: میتواند مقداری باعث افزایش وزن شما شود که این افزایش وزن ناشی از احتباس آب درون سلولی است و جای نگرانی نیست.

ژنیکوماستی: تقویت‌ کننده‌های تستوسترون همچنین می تواند دربرخی از افراد منجر به ایجاد سینه های چرب در مردان شود، پدیده ای به نام ژنیکوماستی.

نوسانات خلقی، افزایش پرخاشگری: در حالی که تقویت‌کننده‌های تستوسترون با خلق و خوی بهتر مرتبط است، در برخی موارد تقویت کننده های تستوسترون نیز باعث رفتار پرخاشگرانه و تغییرات خلقی در افراد می شود.

خطر خفیف بیماری قلبی عروقی: بیماران با خطر بالای بیماری قلبی باید قبل از شروع استفاده از مکمل تست بوستر با متخصص قلب خود مشورت کنند.

اگر متوجه هر یک از این علائم شدید، ممکن است سطوح تستوسترون پایین داشته باشید:

 • افسردگی
 • اضافه وزن
 • همیشه احساس خستگی می کنید
 • اختلال در نعوظ
 • میل جنسی کم
 • ریزش موهای بدن
 • کاهش توده عضلانی
 • رشد ریش کمتر

رژیم غذایی مدرن همراه با سبک زندگی بی تحرک، سیگار کشیدن، نوشیدن زیاد الکل و استرس همگی از عوامل موثر هستند. به عبارت ساده، تقویت کننده های تستوسترون مکمل هایی هستند که حاوی ترکیبی از گیاهان، ویتامین ها و مواد معدنی هستند که ثابت شده است که با هم برای افزایش سطح تستوسترون مفید است.

 

قرص های ممنوعه

اگر قصد دارید در هر سطحی در رشته های ورزشی از جمله وزنه برداری، پاورلیفتینگ و بدنسازی شرکت کنید، در اینجا تنها تعدادی از محصولات ممنوع شده آورده شده است:

 • عوامل آنابولیک استروئیدها، سارم ها و تستوسترون موارد ممنوع این لیست هستند.
 • هر نوع هورمون فاکتور رشد.
 • هورمون‌ها و تعدیل‌کننده‌های متابولیک از جمله مهارکننده‌های آروماتاز که برای مسدود کردن استروژن استفاده می‌شوند.

همانطور که دراین لیست می بینید، بدون توجه به دلیل، راه های بسیار محدودی برای افزایش تستوسترون دارد. مکمل‌های تقویت‌کننده تستوسترون، بسته به مواد تشکیل دهنده، در لیست قرار نمی‌گیرند.

 

مکمل تست بوستر

ویتامین های تقویت کننده تستسترون

گزینه های زیادی برای تقویت تستوسترون وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

ویتامین D3

ارتباط ثابت شده ای بین ویتامین D کم و سطح پایین تستوسترون وجود دارد و مصرف مکمل با این ویتامین برای افزایش تستوسترون بسیار مهم است.

ویتامین B6

به طور معمول در سبزیجات تازه یافت می شود، ویتامین B6 به سنتز تستوسترون کمک می کند. همچنین با اسید آمینه ها، گلوکز و متابولیسم لیپید مرتبط است.

منیزیم

کمبود منیزیم به طور مستقیم با تستوسترون پایین در ارتباط است. منیزیم همچنین در چندین واکنش بیوشیمیایی عملکرد متابولیک از جمله تولید انرژی، تنظیم قلبی عروقی و عملکرد ورزشی نقش دارد.

زینک

برای تولید تستوسترون حیاتی است، این عنصر کمیاب ضروری از طریق تعریق از بین می رود و نیاز به دوباره سازی منظم دارد.

دی آسپارتیک اسید یا DAA

یک اسید آمینه رژیمی که با چرخه مناسب، ثابت شده است که سطح تستوسترون را با عمل به عنوان یک تنظیم کننده طبیعی برای سنتز تستوسترون افزایش می دهد.

در مطالعات بالینی نشان داده شده است که سلامت باروری مردان، عملکرد جنسی بهتر مردان و ارتقای سطح تستوسترون سالم را افزایش می دهد. ترکیب این دو ماده قدرتمند باعث حفظ قدرت عضلانی بهینه می شود، با DAA یکی از بهترین مواد طبیعی تقویت کننده تستوسترون موجود است.

عصاره گیاه تریبولوس Tribulus

اگرچه معمولاً به دلیل اثرات افزایش دهنده تستوسترون معرفی می شود، گیاه تریبولوس tribulus terrestris میل جنسی، انرژی، قدرت و سرزندگی را نیز افزایش می دهد.

ریشه گیاه ماکا

ریشه ماکا یک ریشه طبیعی است که ثابت شده است میل جنسی را تقویت می کند، به اختلال عملکرد جنسی کمک می کند و خلق و خو را بهبود می بخشد. همچنین دارای اثر ضد استروژنی و تنظیم کننده استروژن است.

ترکیب تریبولوس و ماکا این دو باعث افزایش عملکرد ورزشی در داخل و خارج از باشگاه می شود و در عین حال با هم کار می کند تا به کاهش وزن ناخواسته کمک کند.

 

دی اچ ای ای یا DHEA

DHEA یا دهیدرواپی آندروسترون، هورمونی است که توسط بدن شما تولید می شود. مقداری از آن به هورمون های جنسی مردانه و زنانه اصلی تستوسترون و استروژن تبدیل می شود اثرات آن را می توان با اعمال تستوسترون و استروژن پس از این تبدیل، و همچنین توسط خود مولکول DHEA هدایت کرد.

با توجه به اینکه DHEA به طور طبیعی تولید می شود، برخی تعجب می کنند که چرا به عنوان مکمل مصرف می شود. دلیل اصلی این است که با افزایش سن سطح DHEA کاهش می یابد و این کاهش باعث کم کاری عملکرد جنسی میشود.

در واقع، تخمین زده می شود که DHEA تا 80 درصد در دوران بزرگسالی کاهش می یابد. این فقط برای افراد مسن‌تر مربوط نمی‌شود، زیرا سطح آن در حدود 30 سالگی شروع به کاهش می‌کند سطوح پایین تر DHEA با بیماری قلبی، افسردگی و مرگ و میر مرتبط است.

هنگامی که این هورمون را به عنوان مکمل مصرف می کنید، سطح آن در بدن شما افزایش می یابد. مقداری از آن نیز به تستوسترون و استروژن تبدیل می شود و این امکان را به شما میدهد تا عملکرد جنسی بسیار خوبی داشته باشید تمامی این موارد در مکمل های تست بوستر باید موجود باشد.

در حالی که مکمل های تست بوستر باید با نهایت دقت و نظارت متخصصان سلامتی استفاده شوند، مزایای تست بوستر بسیار بیشتر از معایب آن است. اگر به درستی از این مکمل ها استفاده شود، می تواند بدترین جنبه های روند پیری را از بین ببرد، و منجر به بهبود حافظه، توده عضلانی بیشتر، و توانایی جنسی مطلوب تر، از جمله مزایای دیگر تست بوستر است.

اگرچه نباید عوارض جانبی استفاده از تقویت کنند های تستوسترون یا تست بوستر را نادیده گرفت، اما در مقایسه با مزایای آن نسبتاً ناچیز است.

فواید امگا سه و روغن ماهی در بدنسازی
نوشته قبلی

فواید امگا سه و روغن ماهی در بدنسازی

نوشته بعدی

اچ ام بی چیست؟

اچ ام بی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟ تماس بگیرید

همکاران ما در مرکز مشاوره ایران ساپلیمنت  24 ساعته پاسخگوی سوالات شما هستند.

فروشگاه اینترنتی مکمل های بدنسازی ایران ساپلیمنت

ایران ساپلیمنت وارد کننده مکمل های ورزشی از بهترین برند های جهانی 

به ما سر بزنید

تهران نارمک

پشتیبانی 24 ساعته

09122206211

مطمئن بخرید

تمام حقوق این سایت تعلق به شرکت باتاب رسام پارس تغذیه میباشد.طراحی شده توسط  دیجیتارگتینگ.

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید