به ایران ساپلیمنت خوش اومدین

فواید ال کارنیتین در بدن

خانه » بلاگ ایران ساپ » فواید ال کارنیتین در بدن

فواید ال کارنیتین در بدن چیست مکمل های ال-کارنیتین علاوه بر عملکرد اصلی آن، کمک به تجزیه اسیدهای چرب برای استفاده به عنوان انرژی و حذف مواد زائد از سلول ها برای جلوگیری از تجمع آنها و ایجاد مشکلاتی استفاده میشود.

1. بهبود عملکرد ورزشی و ورزشی

برخی از ورزشکاران مکمل ال-کارنیتین را مصرف می کنند و معتقدند که این مکمل عملکرد ورزشی آنها را افزایش می دهد زیرا به نظر می رسد در دسترس بودن ال-کارنیتین متابولیسم عضلانی را در طول تمرینات با شدت بسیار بالا محدود می کند. بنابراین، در تئوری، مکمل کارنیتین در طول تمرینات ممکن است از ورزش و عملکرد ورزشی حمایت کند.

و هنگامی که صحبت از اثرات ال-کارنیتین بر ورزش و عملکرد ورزشی می شود، مطالعات مزایای ملایم مرتبط با دوزهای بزرگتر یا طولانی مدت را نشان می دهد.

مطالعات نشان می دهد که ال کارنیتین ممکن است ریکاوری ورزش را بهبود بخشد، ممکن است اکسیژن رسانی به عضلات شما را افزایش دهد، و ممکن است استقامت را با افزایش جریان خون و تولید اکسید نیتریک بهبود بخشد، که به تأخیر ناراحتی و کاهش خستگی کمک می کند. مکمل ال کارنیتین همچنین ممکن است درد عضلانی بعد از ورزش را کاهش دهد و ممکن است تولید گلبول های قرمز خون را افزایش دهد که اکسیژن را در سراسر بدن و عضلات شما منتقل می کند.

2. بهبود سلامت قلب

ال-کارنیتین ممکن است به برخی از نشانگرهای سلامت قلب کمک کند زیرا مطالعات پتانسیل کاهش فشار خون و فرآیند التهابی مرتبط با بیماری قلبی را نشان می‌دهند.

ال-کارنیتین همچنین با بهبود بیماران مبتلا به اختلالات قلبی شدید مانند بیماری عروق کرونر قلب و نارسایی مزمن قلبی مرتبط است.

توجه: این ادعا بر اساس مطالعاتی است که ما نقل کردیم و برای نتیجه گیری در این مورد به آنها تکیه می کنیم.

3. کاهش علائم دیابت نوع 2

تحقیقات نشان می دهد که ال کارنیتین ممکن است علائم دیابت نوع 2 و عوامل خطر مرتبط با آن را کاهش دهد.

مطالعه ای روی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که داروهای ضد دیابت مصرف می کردند نشان داد که مکمل های کارنیتین به طور قابل توجهی سطح قند خون را در مقایسه با دارونما کاهش می دهد.

توجه: این ادعا بر اساس مطالعاتی است که ما نقل کردیم و برای نتیجه گیری در این مورد به آنها تکیه می کنیم.

4. کاهش برخی از علائم در طول درمان سرطان

گاهی اوقات، درمان های سرطان مانند شیمی درمانی ممکن است باعث شود افراد دچار کمبود ال کارنیتین شوند. در این موارد، مکمل های ال کارنیتین ممکن است به کاهش علائمی مانند خستگی و ضعف کمک کند.

توجه: این ادعا بر اساس مطالعاتی است که ما نقل کردیم و برای نتیجه گیری در این مورد به آنها تکیه می کنیم.

 

چرا مردم از ال کارنیتین استفاده می کنند؟

توجه: لطفا قبل از افزودن ال کارتین به رژیم غذایی خود با پزشک مشورت کنید.

1. برای درمان کمبود کارنیتین

کمبود کارنیتین زمانی است که کمتر از 10 درصد از ماده مغذی کارنیتین در دسترس سلول های بدن باشد. این می تواند باعث ضعف عضلانی و مشکلات قلبی یا کبدی شود. درمان اصلی کمبود کارنیتین مصرف مکمل های ال کارنیتین است که شکل قابل استفاده کارنیتین است. مکمل های ال کارنیتین می توانند میزان کارنیتین را در خون و سلول های داخلی افزایش دهند که می تواند از بسیاری از علائم کمبود کارنیتین جلوگیری کند.

2. برای افزایش ظرفیت ورزش

مطالعات به تأثیر مثبت مکمل های غذایی با ال کارنیتین بر روند بهبودی پس از ورزش اشاره می کنند. یک بررسی با عنوان «مکمل ال کارنیتین در ریکاوری پس از ورزش» که در مجله علمی Nutrients منتشر شد، نشان داد که «داده‌های علمی نشان می‌دهد که جمعیت ورزشکار می‌توانند از مصرف ال کارنیتین بهره ببرند، زیرا عوارض جانبی ناشی از مصرف زیاد ال‌کارنیتین را کاهش می‌دهد. تمرین شدید با کاهش میزان هیپوکسی و آسیب عضلانی ناشی از ورزش. این بررسی همچنین به این نتیجه رسید که “بازیابی از ورزش با مکمل ال-کارنیتین به ویژه برای جمعیت فعال جوان سالم مفید است.”

3. برای ساختن توده عضلانی

یک بررسی به این نتیجه رسید که “سالمندانی که توده عضلانی بدون چربی و کاهش عملکرد را تجربه می کنند، کاهش محتوای ال کارنیتین عضلانی و اختلال عملکرد میتوکندری نیز می توانند از تاثیر مثبت مکمل ال کارنیتین بهره مند شوند.” با تعداد فزاینده ای از افراد مسن که درگیر ورزش متوسط هستند، این بررسی انتظار دارد که نقش ال-کارنیتین در این آمار جمعیتی همچنان اهمیت پیدا کند، زیرا مکمل غذایی با ال-کارنیتین ممکن است در طول فرآیند پیری با ممانعت از پیشرفت توده عضلانی کمک کند. کاهش عملکرد، و همچنین تخریب عصبی.

4. برای بهبود عملکرد مغز

ال-کارنیتین – به ویژه استیل- ال-کارنیتین – می تواند اثرات مفیدی بر عملکرد مغز در بیماری های مختلف داشته باشد. مطالعات نشان می دهد که مصرف روزانه استیل ال کارنیتین به کاهش عملکرد مغز مرتبط با آلزایمر و سایر بیماری های مغزی کمک می کند.

5. برای کاهش وزن

بر اساس یک مرور سیستماتیک که نه مطالعه را تجزیه و تحلیل کرد، ال کارنیتین ممکن است به کاهش وزن برای افراد چاق یا افراد مسن کمک کند. با این حال، مراحل کاهش وزن مناسب، که شامل یک رژیم غذایی کامل و رژیم ورزشی است، باید ابتدا انجام شود.

جذب و متابولیسم ال-کارنیتین

بزرگسالان دارای رژیم های غذایی شامل گوشت قرمز و سایر محصولات حیوانی حدود 60 میلی گرم تا 180 میلی گرم کارنیتین در روز دریافت می کنند، در حالی که وگان ها که از غذاهای حیوانی اجتناب می کنند، تنها حدود 10 تا 12 میلی گرم کارنیتین در روز از طریق رژیم غذایی خود دریافت می کنند. اکثر کارنیتین رژیم غذایی – بین 54٪ تا 86٪ – توسط روده کوچک جذب شده و وارد جریان خون می شود.

کلیه ها همچنین می توانند ال کارنیتین را برای استفاده بعدی ذخیره کنند. بنابراین، حتی رژیم های غذایی فقیر از کارنیتین تأثیر کمی بر محتوای کل کارنیتین بدن دارند. و به جای متابولیزه شدن، کارنیتین اضافی بر حسب نیاز از طریق کلیه ها از طریق ادرار دفع می شود تا غلظت خون ثابت بماند.

bcaa ای وی ال اصل
نوشته قبلی

مزایای BCAA ای وی ال

نوشته بعدی

فواید ال کارنیتین در بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟ تماس بگیرید

همکاران ما در مرکز مشاوره ایران ساپلیمنت  24 ساعته پاسخگوی سوالات شما هستند.

فروشگاه اینترنتی مکمل های بدنسازی ایران ساپلیمنت

ایران ساپلیمنت وارد کننده مکمل های ورزشی از بهترین برند های جهانی 

به ما سر بزنید

تهران نارمک

پشتیبانی 24 ساعته

09122206211

مطمئن بخرید

تمام حقوق این سایت تعلق به شرکت باتاب رسام پارس تغذیه میباشد.طراحی شده توسط  دیجیتارگتینگ.

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید