به ایران ساپلیمنت خوش اومدین

راهنمای نهایی پودرهای مکمل پروتئین

خانه » بلاگ ایران ساپ » راهنمای نهایی پودرهای مکمل پروتئین
پروتیین وی

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا بسیاری از ورزشکاران از پودر پروتئین استفاده می کنند؟

در حالی که بیشتر آنها مکمل را برای افزایش توده عضلانی مصرف می کنند، مزایای پودر پروتئین بسیار فراتر از این است. هر سلول در بدن ما از پروتئین تشکیل شده است، که به این معنی است که بلوک ساختمانی بدن ما است.به عنوان عنصر سازنده، به راحتی می توان گفت که مصرف پروتئین مناسب برای نگهداری عمومی بدن ما ضروری است.

حتی زمانی که تمرکز شما بر روی دستیابی به اهداف بدنی خود است، مکمل های پروتئینی را می توان برای عضله سازی، حفظ عضلات، کاهش وزن (در صورت اضافه شدن با مواد خاصی) یا فقط به عنوان بخشی از تغذیه روزانه استفاده کرد.

دنیای پودرهای پروتئینی بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که در سطح به نظر می رسد.در این مقاله از فروشگاه مکمل ایران ساپ، پودرهای پروتئینی را عمیقاً بررسی خواهیم کرد، از اینکه چه چیزی هستند، فواید آنها و چگونه می توانند به شما در دستیابی به اهداف تناسب اندام کمک کنند.

مکمل پروتیین
پودر پروتئین چیست؟

برای کسانی از شما که هنوز در مورد آن ناشناخته هستید، پودرهای پروتئین یک مکمل غذایی هستند که به شما کمک می کنند نیازهای پروتئین روزانه خود را برآورده کنید. این مکمل ها معمولا به شکل پودر پروتئین استخراج شده از منابع حیوانی یا گیاهی هستند.

بیشتر این مکمل ها بر پایه حیوانی هستند (آب پنیر، کازئین، گوشت گاو و تخم مرغ رایج ترین آنها هستند)، اما از آنجایی که رژیم های گیاهی و وگان در سال های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده اند، تعداد زیادی پودر پروتئین گیاهی هستند. موجود در بازار

چه کسی می تواند پودر پروتئین مصرف کند؟

همه می توانند از پودرهای پروتئینی استفاده کنند. همانطور که قبلا ذکر شد، ورزشکاران از این مکمل برای رسیدن به اهداف پروتئینی روزانه خود برای به دست آوردن توده و عضله بدون چربی استفاده می کنند. علاوه بر این، کسانی که برای بهبود ترکیب بدن خود رژیم می گیرند، از مصرف پروتئین بیشتر در روز سود خواهند برد.

اکنون مصرف مقدار مناسب پروتئین بر اساس وزن بدن شما هم پرهزینه و هم دست و پا گیر است – پودر پروتئین را به ابزاری ارزشمند برای رسیدن به این هدف مهم درشت مغذی تبدیل می کند.

چه مقدار پروتئین باید مصرف کرد؟

از آنجایی که پروتئین برجسته ترین جزء در بدن ما است، باید به طور منظم آن را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف کنیم. این به طور کلی برای افرادی که ورزش نمی کنند کار آسانی است، زیرا رژیم غذایی متوسط آمریکایی به طور کلی به اندازه کافی پروتئین بالایی دارد. به همین دلیل است که افرادی که از رژیم غذایی آمریکایی استفاده می کنند به طور کلی دچار کمبود پروتئین نمی شوند.

حتی اگر فعالیت متوسطی دارید، می‌توانید از طریق غذاهای کامل از جمله تخم‌مرغ، ماهی تن یا مرغ در رژیم غذایی خود به همراه پروتئین‌های موجود در سبزیجات و برنج به میزان کافی مصرف کنید.

اما زمانی که تمرینات خود را برای رشد عضلات و بدنسازی شروع می‌کنید، شروع به نگاه کردن به 1 گرم به ازای هر پوند از وزن بدن برای مشاهده نتایج می‌کنید و ناگهان چند قوطی ماهی تن دیگر این کار را انجام نمی‌دهند. بنابراین، استفاده از مکمل های پروتئینی با کیفیت بالا عملا ضروری است.

مکمل وی

چند نوع پودر پروتئین وجود دارد؟

همانطور که قبلا ذکر شد، چند نوع پروتئین برای شما در دسترس است. برخی از آنها از گیاهان و برخی دیگر از منابع حیوانی می آیند. با این حال، هر مبتدی باید بداند که چهار نوع پروتئین اصلی وجود دارد. آن ها هستند:

1. پروتئین آب پنیر

این احتمالاً رایج ترین نوع پروتئینی است که در بازار پیدا می کنید. این پروتئین کامل حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری مورد نیاز برای تحریک سنتز پروتئین ماهیچه ای است و همچنین دارای نسبت بیشتری از آمینو اسیدهای شاخه دار (BCAAs) است. علاوه بر این، پروتئین آب پنیر به سرعت و به راحتی به اسیدهای آمینه برای سرعت جذب سریعتر از طریق روده و جریان خون تجزیه می شود. نتیجه نهایی؟ تزریق آمینو اسید عظیمی که به سرعت به ماهیچه ها می رسد.

در بین تمام پروتئین ها، آب پنیر دارای بالاترین غلظت لوسین است. لوسین اسید آمینه اولیه است که سنتز پروتئین را فعال می کند. در نتیجه، مصرف آب پنیر می تواند به تقویت سنتز پروتئین ماهیچه ای بهتر از هر منبع پروتئین دیگری کمک کند. از دیدگاه اسید آمینه ضروری، آب پنیر دارای 43 درصد EAAs است – بیشترین میزان پروتئین از هر پروتئین. این کاملاً به عنوان یک منبع پروتئین برای ورزشکاران بی نظیر است.

2. پروتئین تخم مرغ

این پروتئین از سفیده تخم مرغ (بدون زرده) تهیه می شود. این یک گزینه بسیار محبوب و سالم در دهه 1990 بود، زیرا ترکیبات سالمی که در سفیده تخم مرغ یافت می شد – با این حال، از زمان افزایش پروتئین آب پنیر، پودرهای پروتئین تخم مرغ با کیفیت بسیار کم هستند.

علاوه بر این، بیشتر پودرهای پروتئین تخم مرغ موجود، طعم یا قوام پروتئین‌های آب پنیر یا کازئین مدرن را ندارند. به دنبال پروتئین تخم مرغ باشید تا در ترکیباتی که اغلب حاوی آب پنیر و کازئین هستند، بهترین استفاده را داشته باشید.

3. پروتئین گیاهی

برای کسانی از شما که به شدت رعایت می کنید

با توجه به سبک زندگی وگان، این یک گزینه عالی است. پروتئینی که از منابع گیاهی به دست می آید شامل پروتئین کدو تنبل، سویا، شاهدانه، نخود فرنگی و برنج است. پروتئین نخود دارای مقادیر جامدی از اسیدهای آمینه ضروری، به ویژه لوسین، ایزولوسین و والین است که آن را به یکی از بهترین، اگر نگوییم بهترین انتخاب غیر حیوانی برای مکمل‌های پروتئینی، تبدیل می‌کند.

4. پروتئین کازئین

این نوع پروتئین نیز از شیر به دست می آید. کازئین از مولکول هایی به نام میسل تشکیل شده است که هنگام مصرف یک بولوس یا “لخته” در معده ایجاد می کند. این باعث می شود که آنها در طی چند ساعت بسیار آهسته هضم شوند – بدن را با اسیدهای آمینه تامین می کند، تعادل نیتروژن مثبت را حفظ می کند و بدن را از تجزیه عضلات جلوگیری می کند.

از دیدگاه تغذیه ای و اسید آمینه، کازئین یک پروتئین کامل است که از 34٪ اسیدهای آمینه ضروری تشکیل شده است. این مقدار بالاتر از پروتئین تخم مرغ است اما از میزان پروتئین آب پنیر کمتر است و حاوی لوسین کمتری نسبت به آب پنیر است.


بهترین پودرهای پروتئینی برای مبتدیان

اگر مبتدی هستید، بهترین پودر پروتئینی است که در واقع به طور مداوم از آن استفاده کنید. پروتئین برای عضله سازی کلیدی است، بنابراین تامین انرژی شما با حداقل 1 گرم به ازای هر پوند وزن بدن در روز، کلیدی است.

برای بسیاری از شما، دریافت این مقدار پروتئین از غذاهای کامل بسیار سخت است – جایی که پودر پروتئین بسیار مفید است.

پروتئین، صرف نظر از منبع آن، می تواند بلوک های ساختمانی برای رشد، ترمیم و عملکرد کلی ماهیچه ها و بافت همبند فراهم کند. با این حال، اگر به دنبال دریافت بهترین نتایج عضله‌سازی هستید، وقتی پروتئین را انتخاب می‌کنید، منبع اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند – به‌ویژه وقتی صحبت از مکمل‌های پروتئینی به میان می‌آید.

برخی از پودرهای پروتئینی کاملاً پروتئینی هستند، در حالی که برخی دیگر می توانند حاوی مواد اضافی برای حمایت از کاهش وزن و افزایش عضله باشند – دومی هنگامی که با کربوهیدرات ها به شکل افزایش دهنده وزن ترکیب می شود به شما کمک می کند نه تنها به اهداف پروتئینی خود هر روز دست پیدا کنید، بلکه به یک تمرین سخت کمک می کند. با کل کالری اضافی برنامه ریزی کنید تا وزن خود را افزایش دهید.

کدام پودر پروتئین را امروز انتخاب می کنید؟

اکنون که می دانید چگونه از پودرهای پروتئینی خود بیشترین بهره را ببرید، این را راهنمای نهایی خود برای سلامتی در نظر بگیرید! و آخرین نکته را به یاد داشته باشید – سالم بودن یک روند نیست، بلکه یک سبک زندگی است.

نوشته قبلی

فواید ال کارنیتین در بدن

نوشته بعدی

چرا مکمل گینر‌ بخریم و چه مزایایی دارد

خرید گینر اصل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟ تماس بگیرید

همکاران ما در مرکز مشاوره ایران ساپلیمنت  24 ساعته پاسخگوی سوالات شما هستند.

فروشگاه اینترنتی مکمل های بدنسازی ایران ساپلیمنت

ایران ساپلیمنت وارد کننده مکمل های ورزشی از بهترین برند های جهانی 

به ما سر بزنید

تهران نارمک

پشتیبانی 24 ساعته

09122206211

مطمئن بخرید

تمام حقوق این سایت تعلق به شرکت باتاب رسام پارس تغذیه میباشد.طراحی شده توسط  دیجیتارگتینگ.

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید