به ایران ساپلیمنت خوش اومدین

بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر

خانه » بلاگ ایران ساپ » بهترین مکمل بدنسازی برای افراد لاغر
مکمل افراد لاغر

شاید لاغری و یا لاغر ماندن آرزوی خیلی‌ها باشد. اما قطعاً برای آنها که کمبود وزن شدید را تجربه می‌کنند، نگران‌کننده است. لاغری که با کاهش توده‌های عضلانی همراه است، بدن ما را در شرایط بحرانی قرار خواهد داد. اما می‌توانیم با برنامه‌ریزی مناسب ورزشی همراه مکمل بدنسازی افراد لاغر اضافه ‌وزن منطقی و مناسبی را به دست آوریم.

مکمل افزایش وزن یک راهکار تکمیلی در کنار ورزش بدنسازی برای رسیدن به تناسب اندام ایده آل است که شامل ترکیباتی بر پایه کراتین یا پروتئین یا کربوهبدارت و یا اسیدهای آمینه است. قاعدتاً این مکمل‌ها در افزایش وزن بدن شما جادو نمی‌کنند؛ بلکه قرار است تا در کنار سبک زندگی هوشمندانه برای افزایش وزن و شاخص توده بدنی آن‌هم در تناسب اندامی ایده‌آل همراه شما باشند. در این مقاله از فروشگاه مکمل ایران ساپلیمنت  به معرفی بهترین مکمل بدنسازی افراد لاغر می‌پردازیم.

مکمل افزایش وزن بدن

مکمل‌های بدنسازی برای افزایش وزن چه هستند؟

قبل ‌از معرفی این مکمل‌ها لازم است یک نکته را در نظر داشته باشید و آن استفاده در کنار فعالیت‌های منظم ورزشی یا همان بدنسازی است. البته ریتم بدنسازی افراد لاغر به کلی با ریتم بدنسازهای حرفه‌ای و یا افرادی که برای کاهش وزن فعالیت می‌کنند، متفاوت است. اما وقتی قرار است تا از این مکمل بدنسازی چاق کننده استفاده کنید، لازم است تا هوشمندانه یک برنامه منظم بدنسازی با رویکرد عضله سازی در پیش بگیرید. با این مقدمه بهترین مکمل بدنسازی افراد لاغر را معرفی می کنیم.

مکمل‌ کراتین

مکمل‌های کراتین از اصلی‌ترین مکمل‌ها در دنیای بدنسازی هستند. بدنسازهای حرفه‌ای از این مکمل‌ها برای عضله‌سازی استفاده می‌کنند. این مکمل افزایش وزن می تواند در تولید عضلات حجیم بدون تأثیر مخرب در توده‌های چربی افراد لاغر نیز مفید باشد.

این مکمل‌ها با تولید آدنوزین تری فسفات در داخل بدن به تقویت عضلانی کمک کرده و در افزایش حجم مفید شاخص توده بدنی کاملاً تأثیرگذار هستند. کراتین در واقع نوعی ترکیب مفید بر پایه ترکیبات نیتروژنی است و از این ماده در سلول‌های ماهیچه‌ای وجود دارد. تا جاییکه درصد قابل‌ توجه از گوشت قرمز را تشکیل داده است. بدون تردید مکمل‌های کراتین ایده هوشمندانه عضله‌سازی هستند. خصوصاً که این مکمل‌ها در تولید انرژی مضاعف فعالیت‌های ورزشی نیز سودمند بوده و می‌توانند عملکرد عضلانی در ورزش‌های سنگین را تقویت کنند.

نکته‌هایی برای استفاده از مکمل‌های کراتین

وقتی لاغر هستید، مانند یک بدنساز حرفه‌ای نمی‌توانید از این مکمل‌های کراتینی برای افزایش حجم استفاده کنید. شاخص توده بدنی افراد لاغر آنچنان کم است که حجم زیاد مکمل‌های کراتینی باعث شوک‌های عضلانی در آنها می شود. در عین ‌حال هر نوع مکمل کراتینی نیز مناسب افراد لاغر اندام نیست. بهترین مکمل بدنسازی افراد لاغر بر پایه ترکیبات کراتینی از نوع مونو هیدرات است.

از طرفی مصرف مکمل‌های کراتینی مساوی است با ورزش و تحرک زیاد بدنی. این مکمل‌ چاق کننده در دسته‌بندی ترکیبات حرفه‌ای بدنسازی قرار دارد و در صورت استفاده باید فعالیت منظم عضله‌سازی بر پایه تمرینات حرفه‌ای بدنسازی را آغاز کنید. در غیر این صورت بدن شما در مواجه با حجم انرژی زیاد کراتین ناتوان است.

مکمل بدنسازی افراد لاغر

مکمل‌ پروتئین وی

وقتی برای افزایش وزن بدن تلاش می‌کنید و در این مسیر از تکنیک‌های بدنسازی کمک گرفته‌اید، باید به فکر عضله‌سازی باشید. قطعاً هر نوع چاق شدن آن‌هم با افزایش بی‌رویه توده‌های چربی را نمی‌پسندید. یکی از بهترین راه‌حل های عضله‌سازی، استفاده از مکمل افزایش وزن بر پایه پروتئین است.

پروتئین سنگ‌ بنای عضله‌سازی در بخش‌های مختلف بدن است و خوردن غذاهای پروتئینی و یا مکمل‌های پروتئینی به این روند کمک می‌کند. البته در بازار انواع مکمل‌های پروتئینی وجود دارد که لزوماً همگی آنها مکمل بدنسازی افراد لاغر نیستند. در این ‌میان توصیه شده ‌است که افراد لاغر برای عضله‌سازی و افزایش شاخص توده بدنی بدون تأثیر مخرب در بافت‌های چربی از مکمل‌های پروتئینی وی و یا کازیتن استفاده کنند.

نکته‌هایی برای استفاده از مکمل‌های پروتئینی

اگر چه مصرف مکمل‌های پروتئینی در افزایش توده‌های عضلانی چشمگیر است؛ اما به مانند هر نوع مکمل دیگر در طریقه مصرف آن باید برنامه‌ریزی حرفه‌ای داشته باشید. مقدار مصرف این مکمل‌ افزایش وزن باید با توجه به حجم عضلانی شما باشد. قاعدتاً هر زمان که از افزایش حجم عضلانی بیشتر برخوردار هستید، می‌توانید برنامه مصرف مکمل‌های پروتئینی را ارتقا بخشید. در عین ‌حال لازم است تا برنامه تمرین بدنسازی مناسب توده بدنی خود را رعایت کنید.

همچنین توصیه شده ‌است که مکمل‌های پروتئینی خصوصاً مکمل پروتئین وی را با آب جوش استفاده نکنید. از طرفی بهتر است که این مکمل‌ها را در کنار نوشیدنی‌های نسبتاً ملایم مانند شیر میل کنید. بهترین زمان استفاده از مکمل های پروتئینی در بازه کوتاهی پس‌ از تمرین بدنسازی است. در این بازه بدن شما در شرایط ایده‌آل عضله‌سازی قرار دارد و با مصرف منظم مکمل‌های پروتئینی می‌توانید افزایش ایده‌آل حجم عضلانی را تجربه کنید.

مکمل اکتومورف

بررسی انواع تیپ بدنی

مکمل‌های BCAA

مکمل‌های BCAA از جمله بهترین مکمل بدنسازی افراد لاغر هستند. این نوع مکمل را با ترکیب مناسبی از ۳ نوع اسید آمینه لوسین، ایزولوسین و والین تهیه کرده‌اند. هر سه از این اسیدهای آمینه با ساختارهای پروتئینی در خوراکی‌ها مانند گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ و حتی لبنیات حضور دارند که در مراحل عضله‌سازی فعالیت‌های بدنسازی تأثیرگذار هستند.

مکمل‌های BCAA را برای بدنسازهای حرفه‌ای در دوره‌ی اوج عضله‌سازی فرموله کرده‌اند، اما در واقع ترکیب غنی شده از اسید آمینه های مفید و معمولی هستند که همگی ما در طول روز با خوردن غذاهای عادی به دست می‌آوریم. ولی مصرف این مکمل چاق کننده با هدف بهینه‌تر شدن مصرف این اسیدهای آمینه توصیه شده ‌است و می‌تواند برای افراد لاغری که به افزایش وزن بر پایه عضله‌سازی توجه دارند، مفید باشد.

نکته‌هایی برای مصرف مکمل‌های BCAA

مکمل‌های BCAA از آن دست مکمل‌های مفید است که به ‌خوبی می‌توانند در عضله‌سازی موفق ظاهر شوند. در عین ‌حال از جمله مکمل‌های حساس نیز هستند و باید در چگونگی استفاده از آن خصوصاً مقدار دوز مصرف روزانه نکات کلیدی را رعایت کرد.

مکمل‌های BCAA در افزایش سنتز عضلانی تأثیر گذاشته و می‌توانند از تحلیل عضلات جلوگیری کنند. بنابراین از بهترین مکمل‌ها برای بدنسازهایی است که در اوج دوره عضلانی خود هستند. این مکمل‌ها می‌توانند علاوه ‌بر عضله سازی در تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش انرژی بدن، کاهش خستگی و حتی چربی سوزی نیز تأثیرگذار باشند. لذا اگر به ‌عنوان مکمل بدنسازی افراد لاغر مصرف می‌کنید، قرار است تا دوره پایدار عضلانی را تجربه کنید. اما نکته کلیدی برای اثربخشی مکمل‌های BCAA بازه مصرفی آنها در مدت ‌زمان کوتاه پس ‌از تمرین‌های بدنسازی است. تا جاییکه توصیه شده در حین مراحل پایان تمرین بدنسازی و یا حداکثر ۱ ساعت پس ‌از پایان تمرینات این مکمل‌ها را مصرف کنید.

مکمل‌های گینر و کربوهیدراتی

یک راهکار عالی برای افزایش هدفمند وزن، دریافت کالری زیاد همراه با تحرکات مناسب ورزشی است. قاعدتاً کربوهیدرات‌ها از بهترین کالری دهنده‌ها برای بدن هستند. خوراکی‌ها مانند برنج، نان، غلات و… حجم قابل ‌توجه کربوهیدرات دارند، اما اگر برای دریافت منظم با حجم قابل ‌توجه کربوهیدرات مفید برنامه‌ریزی می‌کنید، توصیه می‌کنیم که مکمل‌های گینر بر پایه ترکیبات کربوهیدراتی را استفاده کنید. گینر یکی از بهترین مکمل بدنسازی افراد لاغر است و به آنها کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاه به افزایش توده بدنی همراه با تناسب اندام دست پیدا کنند.

مکمل‌های گینر ترکیب حساب ‌شده از کربوهیدرات در کنار چربی هستند که در کل یک نوع مکمل کاملا سنگین در دنیای بدنسازی محسوب می‌شوند و لازم است تا در استفاده از آنها برنامه‌ریزی مناسب و البته تحرک بدنی کافی داشته باشید.

نکته‌هایی برای استفاده از مکمل‌های کربوهیدراتی

کربوهیدرات‌ها منبع انرژی هستند و وقتی تحرک بدنی شما زیاد است، به ‌راحتی می‌توانند با تجزیه شدن به گلوکز در تأمین انرژی مورد نیاز بدن و بهبود متابولیسم تأثیرگذار باشند. اما وقتی بدن شما بدون تحرک باقیمانده باشد، مصرف کربوهیدرات باعث افزایش گلیکوژن در بدن شده که در نهایت به توده‌های چربی می‌انجامد. بنابراین وقتی برای افزایش وزن هدفمند سراغ این مکمل‌ افزایش وزن کربوهیدراتی آمده‌اید، باید تحرک کافی هم داشته باشید تا اشتباهاً چاق‌تر نشوید.

مکمل‌های کربوهیدراتی در کاهش خشکی بدن، افزایش عملکرد قدرتی بدن، معکوس کردن فرآیندهای کاتابولیکی، فرم دهی و تناسب اندام در کنار تولید انرژی و افزایش شاخص توده بدنی تأثیرگذار هستند. البته لازم است که این مکمل چاق کننده را با برنامه منظم مصرف کنید.

مکمل بتا آلانین

به یکی از بهترین گزینه‌ها برای افراد لاغر رسیده‌ایم که علاوه ‌بر عضله سازی به آنها در رفع خستگی ناشی از تمرینات سنگین بدنسازی نیز کمک می‌کند. بتا آلانین یک نوع مکمل بدنسازی افراد لاغر است که در تقویت متابولیسم بدن همراه با بازدهی فعالیت‌های روزانه نیز تأثیر می گذارد. اما مکانیزم اثرگذاری این مکمل برای ایجاد توده‌های چربی است. لکن وقتی بتوانید از برنامه بدنسازی مناسب بهره‌مند شوید، قاعدتاً نوع چربی سازی مکمل بتا آلانین را مدیریت کرده و توده‌های چربی هدفمند برای رسیدن به تناسب اندامی زیباتر را ایجاد می‌کنید.

نکته‌هایی برای استفاده از مکمل بتا آلانین

بدون تردید بتا آلانین می‌تواند از بهترین مکمل بدنسازی افراد لاغر باشد؛ اما تنها در صورتی سودمند است که آن را در برنامه منظم و با دوز کافی مصرف کنید. بتا آلانین در واقع نوعی اسید آمینه غیرضروری است که برخلاف دیگر اسیدهای آمینه برای ساخت پروتئین در بدن کارایی ندارد. بلکه منجر به تولید کارنوزین در بدن شده که از بهترین ترکیبات در تقویت عضلات اسکلتی است. به این ترتیب یک خوراکی مفید برای ورزشکاران غیرهوازی است که فعالیت‌های شدید و انفجاری انجام می‌دهند.

فواید اسید آمینه بتا آلانین در بدن قابل ‌توجه است. این ترکیب در تأخیر خستگی عضلانی، کاهش تجمع اسید لاکتیک، افزایش تأثیرات آنتی‌اکسیدانی و حتی افزایش سطح نیتریک اکساید بدن تأثیرگذار است. اما استفاده از آن برای ورزشکاران استقامتی و یا ورزشکاران فعالیت‌های شدید و قدرتی مانند بدنسازی توصیه‌ شده است.

دوز مناسب استفاده از مکمل بدنسازی افراد لاغر بر پایه اسید آمینه بتا آلانین در حدود ۲ الی ۵ گرم در روز است. در عین ‌حال افراد خیلی لاغر باید از دوزهای خیلی کم مثلاً در حدود ۸۰۰ میلی‌گرم در روز پروسه عضله ‌سازی با مکمل بتا آلانین را آغاز کنند.

توصیه‌هایی برای افزایش وزن بدن افراد لاغر

در این مطلب به فهرست کاملی از بهترین مکمل بدنسازی افراد لاغر اشاره کرده‌ایم. اما صرفاً با مصرف این مکمل‌ها اثربخشی عضله‌سازی کامل نیست و لازم است تا افراد لاغر سبک زندگی متفاوتی را تجربه کنند. در ادامه به چند توصیه برای افزایش شاخص توده بدنی همراه با عضله سازی توجه کنید:

  • بهتر است در کنار مکمل‌های بدنسازی از غذاهای مغذی که کالری بالایی دارند، استفاده کنید.
  • تعداد وعده های غذایی خود را زیاد کنید و هر وعده حجم غذای سبکی داشته باشد.
  • در طول روز حتی در بازه تمرینات بدنسازی از میان وعده‌های مغذی مانند انواع آجیل استفاده کنید.
  • تمرینات بدنسازی افزایش عضله را جدی بگیرید.

بدنسازی صرفاً برای کالری سوزی نیست؛ بلکه تکنیک مفیدی از تحریک بدنی برای عضله سازی است. اما اگر در چگونگی اجرای برنامه‌های بدنسازی هدفمند نباشید، حتی ممکن است با چالش عضله سوزی روبه‌رو شوید. مکمل بدنسازی افراد لاغر نوعی تکنیک کمکی است. به یاد داشته باشید که صرفاً با مصرف این مکمل‌ها وزن شما افزایش پیدا نمی‌کند و حتی ممکن است شاخص توده بدنی فرایندی غیر از عضله سازی را تجربه کرده، به توده‌های نامناسب چربی بیانجامد.

هیچ ‌کسی از افزایش وزن، چاق شدن را نمی‌خواهد. بلکه قرار است تا در تناسب اندامی زیبا از مکمل‌ افزایش وزن استفاده کنید. اگر در این‌باره برنامه دارید و می‌خواهید سبک زندگی متفاوتی را تجربه کنید، برای خرید انواع مکمل بدنسازی افراد لاغر می‌توانید از خدمات فروش آنلاین فروشگاه مکمل ایران ساپلیمنت بهره‌مند شوید. در سایت ایران ساپ به برترین برندهای تولیدکننده مکمل‌های بدنسازی خارجی با بهترین قیمت دسترسی دارید و می‌توانید با مقایسه کیفیت و اصالت محصولات برای خرید آنلاین مکمل‌های بدنسازی اقدام نمایید.

بهترین کراتین
نوشته قبلی

راهنمای نهایی بهترین مکمل های کراتین

نوشته بعدی

چه مقدار پروتئین لازمه مصرف کنیم؟

میزان مصرف وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟ تماس بگیرید

همکاران ما در مرکز مشاوره ایران ساپلیمنت  24 ساعته پاسخگوی سوالات شما هستند.

فروشگاه اینترنتی مکمل های بدنسازی ایران ساپلیمنت

ایران ساپلیمنت وارد کننده مکمل های ورزشی از بهترین برند های جهانی 

به ما سر بزنید

تهران نارمک

پشتیبانی 24 ساعته

09122206211

مطمئن بخرید

تمام حقوق این سایت تعلق به شرکت باتاب رسام پارس تغذیه میباشد.طراحی شده توسط  دیجیتارگتینگ.

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید